Stanisława Fleszarowa-Muskat, Milionerzy

cena: 34,00 zł
cena dla Zaczytanych w Gdańsku: 28,00 zł

Historia miłości i zdrady w rodzinie Danielewiczów, mieszkającej w Gdańsku przy ulicy Rajskiej. Adaptacja popularnej opowieści radiowej z 1960 roku.

czytaj więcej »

książka + audiobook
Stanisława Fleszarowa-Muskat, Milionerzy

cena: 50,00 zł
cena dla Zaczytanych w Gdańsku: 44,00 zł

Poruszająca historia mieszkańców Gdańska wydana w przepięknej oprawie zarówno dźwiękowej, jak i tekstowo-graficznej.

czytaj więcej »

Márton Csombor, Podróż do Gdańska

cena: 36,00 zł
cena dla Zaczytanych w Gdańsku: 32,00 zł

Gdańsk widziany oczami obcokrajowca z początku XVII wieku. Márton Csombor, szlachcic węgierski podróżujący po Europie, był bystrym obserwatorem, do tego niepozbawionym talentu literackiego. W swoim dzienniku opisał nie tylko najważniejsze budynki dawnego Gdańska, ale i samych gdańszczan, z ich zwyczajami, wadami i zaletami.

czytaj więcej »

Jarosław Kwiatkowski, Teka Gdańska

cena: 96,00 zł
cena dla Zaczytanych w Gdańsku: 89,00 zł

Teka gdańskich rysunków Jarosława Kwiatkowskiego – mistrza techniki pasteli i nastrojowego miejskiego pejzażu.

czytaj więcej »

Poczet sołtysów, burmistrzów, nadburmistrzów, przewodniczących Miejskiej Rady Narodowej i prezydentów Gdańska

cena: 56,00 zł
cena dla Zaczytanych w Gdańsku: 50,00 zł

Od Hermanna Sapiensa, pierwszego znanego sołtysa Gdańska z początku XIII wieku, aż po obecnego prezydenta Pawła Adamowicza. Poczet jest najbogatszym i najlepiej udokumentowanym jak dotąd kompendium wiedzy na temat elit sprawujących władzę w mieście. To również pasjonująca historia Gdańska, opowiedziana za pośrednictwem biografii tych, którzy mieli największy wpływ na jego kształt i charakter.

czytaj więcej »

Witold Biengo, Serce w klatce

cena: 24,00 zł
cena dla Zaczytanych w Gdańsku: 22,00 zł

Andrzej Ordęga jest polonistą w gdańskim liceum, niespełnionym pisarzem, dawnym opozycjonistą, mężczyzną na rozdrożu. Kiedy po lekcjach najpiękniejsza uczennica przychodzi poprosić go o pomoc w odszukaniu jej zaginionego kolegi z klasy, nie przypuszcza, że właśnie wplątuje się w płomienny romans i aferę, w której stawką może być nawet życie. 

czytaj więcej »

Andrzej Gardzilewicz, Gardzielowe fidrygałki

cena: 30,00 zł
cena dla Zaczytanych w Gdańsku: 28,00 zł

Barbara Szczepuła o „Gardzielowych fidrygałkach” napisała: „Przede wszystkim urzekło mnie poczucie humoru Autora, jego zmysł obserwacji, który pozwolił mu wydobyć mnóstwo zabawnych anegdotek ze swego życia, także tych z pozornie szarego i nudnego PRL-u.” 

czytaj więcej »

Charles'a Ogiera Dziennik gdański. Kartki z podróży do Polski 1635-1636

cena: 40,00 zł
cena dla Zaczytanych w Gdańsku: 36,00 zł

Obraz siedemnastowiecznego Gdańska ukazany oczami Charles'a Ogiera, francuskiego pisarza, poety i dyplomaty, kronikarza swoich czasów.

czytaj więcej »

Gdańska Encyklopedia Güntera Grassa

cena: 95,00 zł
cena dla Zaczytanych w Gdańsku: 0,00 zł

Gdańska Encyklopedia Güntera Grassa w syntetycznej formie prezentuje najważniejsze fakty dotyczące biografii i dorobku artystycznego twórcy Blaszanego Bębenka

czytaj więcej »

Leszek Biernacki Wiosna wolności tom 2

cena: 50,00 zł
cena dla Zaczytanych w Gdańsku: 0,00 zł

Drugi tom powieści Leszka Biernackiego "Wiosna Wolności. Studenci i robotnicy Gdańsk 1985 - 1989" to 400 stron historii strajków studenckich w Gdańsku opowiedzianej z perspektywy uczestnika. W publikacji znajdują się wspomnienia osób uczestniczących w ówczesnych wydarzeniach, bogaty materiał fotograficzny, a przede wszystkich odzwierciedlony jest duch tamtejszych czasów.

czytaj więcej »

Stefan Chwin Hanemann

cena: 60,00 zł
cena dla Zaczytanych w Gdańsku: 60,00 zł

Ekskluzywne wznowienie najwybitniejszej pozycji Stefana Chwina - "Hanemann". Powieść została wydana po raz pierwszy w 1995 roku i od tego czasu stanowi jedną z najbardziej poczytnych. Najnowsze wydanie cechuje się dodatkowym materiałem fotograficznym z prywatnej kolekcji Krystyny i Stefana Chwinów, twardą oprawą oraz dodatkowym miejscem na notatki. Wyprodukowana tylko w 1000 egzemplarzy jest idealnym prezentem dla wielbicieli autora oraz Gdańska. 

czytaj więcej »

Adam Kilian. Na szkle malowane

cena: 95,00 zł
cena dla Zaczytanych w Gdańsku: 95,00 zł

Pięknie wydany zapis rozmowy Janusza Górskiego z Adamem Kilianem, który przenosi czytelnika w świat lalek, ilustracji, teatru oraz sztuk wizualnych. Adam Kilian opowiada o rzeczach dla niego najistotniejszych - grotesce, żartach u Ficowskiego, ale też szopkach krakowskich i Janosiku. Publikacja została dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

czytaj więcej »

Chuck Fishman Solidarność w Gdańsku

cena: 90,00 zł
cena dla Zaczytanych w Gdańsku: 90,00 zł

Chuck Fishman Solidarność w Gdańsku

czytaj więcej »

Michał Szlaga - Brama

cena: 239,00 zł
cena dla Zaczytanych w Gdańsku: 239,00 zł

Brama Szlagi to ponad tysiąc fotografii, jest to jednak coś więcej niż tylko zestaw obrazów – poszczególne kadry stają się fragmentami historycznej, epickiej, a zarazem poetyckiej sagi o Polsce, do której każdy z obywateli, a zarazem odbiorców projektu ma inny stosunek.

czytaj więcej »